Tuesday, May 12, 2009

Lugu kristall kingakestest

Elas kord üks printsess kellel olid väga kaunid kristall kingad ja ta elas imeilusas lossis. Printsessil oli ka võõrasema kes oli väga kuri. Võõras emal oli kaks tütart üks oli Anna ja teine oli Anni. Anna ja Anni tahtsid ka endale saada neid imeilusaid kristall kingi ja sellepärast olid nad väga õelad.
Ükskord tuli lossi kuri nõid kes oli riietanud ennast haldjaks. Tal oli imeilus haldjakepp käes. Nõid ütles printsessile, et ta teeb need kingad maailma kõige ilusamateks kingateks ja ta toob need nädala aja pärast tagasi ja printsess oli sellega nõus. Nõid läks ära koos kingadega ja läks oma kindlusesse. Ta võttis kristall kingad endale ja vahetas need koledate kalosside vastu.
Nädala aja pärast tuli nõid tagasi ja tal olid väga koledad kalossid kaasas ja andis need printsessile. Printsess oli väga kurb kuna need ei olnud enam üldse ilusad need olid koledad ja haisvad kalossid. Seda kõike nägi pealt maailma kõige kuulsam ja ilusam prints, kes sai väga vihaseks. Ta jälitas nõida kuni kindluseni ja nägi kuidas nõid proovis endale kristallkingi jalga. Kui prints rääkis sellest võõrasemale ja ta ei teadnud, et võõrasema on kuri, siis võõrasema sisimas naeris ja oli õnnelik, aga tegi ainult kurba nägu. Peale seda juttu läks võõrasema nõia juurde ja rääkis temaga pikalt lõpuks nad leppisid kokku, et nõid paneb need kingad loitsu alla ja neid saab päästa ainult, siis kui prints tuleb neile järgi.

Järgmisel nädalal kui oli väga ilus ilm sõitis printsessi lossi ette üks väga kaunis tõll milles istus prints kes tahtis printsessiga rääkida. Kui prints rääkis kõigest printsessile sai printsess väga kurjaks. Ta sai ka seda teada, et haldjas oli hoopis nõid ja ta vahetas kingad vanade kalosside vastu ära. Nad leppisid printsiga kokku et nad lähevad kindlusesse kus nõid elas ja võtavad need kaunid kristall kingad.

Järgmisel hommikul nad juba hakkasid sellega pihta nad läksid sinna tuppa kus nõid oma loitse peale panid ja prints ja printsess peitsid ennast peegli taha ära. Nad nägid kuidas nõid võttis kingakestel loitsu pealt ära ja proovis neid mitu korda jalga. Järsku läks prints peegli tagant välja ja ütles nõiale, et ta annaks kristall kingad tagasi, sest need pole tema omad. Nõid sai vihaseks ja nägi, et printsess on peegli taga. Kui nõid printsessi nägi jooksis printsess ruttu ära ja prints jäi üksinda kindlusesse. Varsti jõudis juba printsess koju ja läks ma tuppa ta oli väga mures printsi pärast. Möödus öö ja printsi polnud tulnud, kuid järsku tuli ratsutades keegi ja printsess nägi, et tal oli väga ilus asi käes, kuid ta ei saanud aru mis see oli. Printsess jooksis ruttu alla korrusele vastu ja vaatas, et see oli prints. Printsess oli väga rõõmus ja ta nägi järsku, et printsi käes on kaunid kristall kingad. Prints andis need talle ja palus teda endale naiseks. Printsess oli sellega nõus.

Nüüdsest elavad prints ja printsess õnnelikult nad on juba praegu kuningas ja kuninganna.

No comments: